Kaya Grubu

KAYA Medya

Kaya GrubuHaberler

Kaya GrubuKAYA Kataloglar

 

Haberler

ÖZEL ÜRÜN GP ROCK D 32 MIX-T
25.12.2014

Hammaddesi DYNEEMA SK 78 (UHMWPE-Ultra Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilen) ve polyester olan GP ROCK D 32 MIX-T’nin dış yapısı halatı sürtünmeye ve ısıya karşı koruyacak yüzde 50 polyester ve yüzde 50 technora fiberden oluşuyor.  GP ROCK D 32 MIX-T Yarış Teknelerinde belli yerlerde kullanılır. GP ROCK D 32 MIX-T özel kaplaması sayesinde mat polyester olan orta kılıfa ihtiyaç duymaz. GP ROCK D 32 MIX-T’nin orta kılıfsız yapısı düşük ağırlıkta daha fazla performans göstermesini sağlar. Son olarak da GP Rock D 32 MIX-T kaplama işleminden geçirilir.

 

HALAT ÜZERİNE KAPLAMA YAPILIR

Kaplama (Coating) Makinesi’nin halat üzerinde etkisi son derece önemlidir. Poliüretan kaplamalar, son kullanıcıların ihtiyaçları ile halat konstrüksiyonları karşılaştırılarak formülize edilmiş polimerlerdir. Bu polimerler belirli proseslerden geçirilerek, halat üzerine kaplama yapılır. Kaplama yapmanın avantajları arasında, halatların yaşam ömrünü arttırmak, tiftiklenmeyi azaltmak, sürtünme dayanımını arttırmak, halatı kirlenmekten ve kesiklerden kaynaklanan hasarlardan korumak olarak sıralayabiliriz.

Gelişmiş hammadde ve üretim teknolojisi

KAYA ROPES, can ve mal güvenliğinin amaçlandığı her alanda, konum ve şartlara uygun teknik özelliklerde, standart veya konuya özel, uluslararası sertifikasyona sahip, çok çeşitli konstrüksiyonda ve hammaddeden, her tipte halatın üretimini yapmaktadır. En gelişmiş hammaddeler ve üretim teknolojisiyle ürettiği teknolojik halatlarla, Türkiye’de yeniliklerin öncüsü, dünyada ise tanınan ve aranan bir marka olan KAYA ROPES, Dünya çapında gelişmiş makine parkuruyla birçok farklı sektöre hizmet vermektedir. KAYA ROPES’un ürün gamında hobi denizcilik (yarış, gezi teknesi, dingi, yat bağlama, yelken yapım, su sporları halatları), ticari denizcilik (gemi bağlama, römorkör, balıkçılık halatları), askeri operasyon halatları, dağcılık, kurtarma, sivil savunma, iş güvenliği ve özel amaçlı halatlar önemli bir paya sahiptir.  Gemi İnşa Sektörü için özellikle Tuzla bölgesinde konuşlanmış tersanelerde; inşası süren askeri gemilerin bağlama ve çeki halatlarının üretimi tarafımızdan yapılmaktadır.